75 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz !

Arama
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  AYT Konu Anlatım

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  AYT Edebiyat El Kitabı Limit Yayınları

  9786052750865
  LİMİT YAYINLARI EDEBİYAT EL KİTABI
  43,00 ₺ 26,90 ₺

  12. Sınıf Matematik KET Serisi Defter ve Kitap Muba Yayınları

  9789756526262
  MEB öğretim programı ve kazanımlarına uygun okula yardımcı sınavlara hazırlık Defter ve Kitap |Kazanım Sıralı Ders Ders |Beceri temelli sorular
  92,00 ₺ 78,20 ₺

  Elden Ele Edebiyat El Kitabı Hız Yayınları

  9786052227541
  Kitabımız hem üniversiteye hazırlanan öğrencilerin başka kaynaklara ihtiyaç duymadan çalışabilecekleri bir kitap hem de 9, 10, 11 ve 12. sınıfların okuldaki edebiyat dersleri için kullanabilecekleri kaynak bir kitap. |HIZ YAYINLARI ELDEN ELE EDEBİYAT EL KİTABI |Hız Yayınları
  49,90 ₺ 42,42 ₺

  Üniversiteye Hazırlık Geometri Üçgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786052273500
  |Üniversiteye Hazırlık Geometri Üçgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları
  29,00 ₺ 24,65 ₺

  Üniversiteye Hazırlık Geometri Çokgenler ve Dörtgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786052273579
  |Üniversiteye Hazırlık Geometri Çokgenler ve Dörtgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları
  34,00 ₺ 28,90 ₺

  YKS Antremanlarla Matematik 4 Konu Anlatım Antreman Yayınları

  9786059409322
  4 kitaptan oluşan serinin 4. Kitabı Antremanlarla Matematik 4; Logaritma, Limit, Türev ve İntegral gibi Üniversiteye hazırlık konularında problemi olanlar için...|Matematikte en baba konular olarak bilinen bu konuları Antrenmanlarla çalıştığınızda gerçekten mantığını anlayacak ve ne yaptığınızı bilmeden ezbere soru çözmeyeceksiniz. |Türev ve integrali bu kitaptan çalışmadan sakın sınava girmeyin!
  62,00 ₺ 42,70 ₺

  AYT Edebiyat El Kitabı Başka Yayınları

  9789757225010
  |AYT Edebiyat El Kitabı Başka Yayınları |Yeni Program gereği tür esaslı hazırlanmıştır. Edebiyat programının tamamını içerir. Konular AYT soru dağılımına uygundur. Her ünite sonunda eser özetleri verilmiştir. Anekdotlarla keyifli bir okuma |hedeflenmiştir. Akıcı ve sade bir dil kullanılmıştır.
  54,90 ₺ 46,66 ₺

  YKS Antremanlarla Matematik 3 Konu Anlatım Antreman Yayınları

  9786059409315
  4 kitaptan oluşan serinin 3. Kitabı Antremanlarla Matematik 3; Parabol, Olasılık ve Trigonometri problemi olanlar için...|Antrenmanlarla Matematiğin ilk iki kitabı matematiği öcü gibi görüp, asla yapamayacağını düşünen onbinlerce kişiye bunun böyle olmadığını göstermiştir. |Mat1 diye tabir edilen konuları hallettikten sonra sıra Mat 2 konularına gelince üçüncü ve dördüncü kitap devreye giriyor.
  62,00 ₺ 42,70 ₺

  TYT-AYT Matematik Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786057564412
  |TYT-AYT Matematik Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları |Tamamı video çözümlü
  25,00 ₺ 21,25 ₺

  AYT Konu Anlatımlı Kitaplar

  Çocukların ve gençlerin eğitim hayatları türlü zorluklar ve engellerle doludur, bunun yanında neredeyse 15 yıldan fazla bir süreyi kapsar. Bu süreçte gençlerin karşılarına pek çok farklı sınavlar ve testler çıkar. Kimileri diğerlerinden daha zor ve daha kritik sınavlardır. Bu da çalışmaları daha yorucu ve yıpratıcı bir hale getirebilir. Bu yüzden de gençlerin çevrelerinden alabilecekleri her türlü desteğe ihtiyaçları olacaktır.

  Gençlere destek verme konusunda ebeveynlerine ve eğitimcilere büyük rol düşmektedir. Aileler ve eğitimciler gençlerin ve çocukların özellikle de moral ve motivasyon bakımından eksiksiz olduklarından emin olmalılardır. Özellikle de motivasyon konusunda eksiklik çekmeyen ve hedeflerini doğru bir şekilde belirlemiş öğrencilerin çalışmaları çok daha verimli olacak ve diledikleri yerlere gelebileceklerdir.

  Eğitim hayatında başarının pek çok farklı tanımı vardır. Her öğrenci aynı değildir ve herkesin farklı hedefleri bulunmaktadır. Fakat gerçekçi olmak gerekirse günümüzde yüksek öğrenim bölümlerinden bir tanesini bitirmeden meslek bulmak oldukça zordur.

  Yüksek öğrenim gençlerin ileride yapmak istedikleri meslekler hakkında bilgi ve birikim kazanacakları okulların tümüne denir. Fakat yüksek öğrenim kesinlikle sadece mesleki eğitim veren bir okul değildir. Yüksek öğrenim, özellikle de dört yıllık üniversite bölümlerinde gençler sadece alan dersleri değil seçmeli derslerden de alarak genel kültür konusunda zenginleşecek ve farklı alanlardan bilgi sahibi kimseler olacaklardır. Ayrıca üniversitelerde çeşitli ders dışı sosyal aktiviteler, yardım işleri ve ilgi alanları ve hobilerle ilgilenme fırsatları bulan öğrenciler dört dörtlük birer insan olma yoluna girecekler. Farklı kültürlerden ve ülkelerden insanlar tanıyarak tolerans sahibi dünya vatandaşları olacaklardır.

  Yüksek öğrenim bu kadar önemli ve böyle çok hediyeleri olan bir okul olduğu için pek çok farklı bölümüne girmek isteyen on binlerce kişi bulunur. Herkes aynı bölüme giremeyeceği için yüksek öğrenim okullarına girişler sınavla olur. Ülkemizde liselere ve yüksek öğrenim kurumlarına giriş sınavlarının sistemleri sıklıkla değiştirilmektedir. Son haline göre yüksek öğrenim kurumlarına giriş sınavları yani YSK iki ayrı oturumdan oluşmaktadır. Bunlar TYT ve AYT olarak adlandırılır.

  TYT yani temel yetenek testi ilk oturumdur. Ağırlıklı olarak dokuzuncu ve onuncu sınıf konularından soruların sorulduğu temel yetenek sınavında öğrencilerin bilgi birikimleri, dikkatleri, odaklanma becerileri ve soru çözme hızları ölçülür. TYT’de barajı aşan öğrenciler dilerlerse iki yıllık bölümlerden birini seçebilirler. Fakat eğer dört yıllık bir bölüme girmek istiyorlarsa yine barajı aşmış olmaları gerekir ve üzerine AYT yani alan yeterlilik sınavına girmeleri gerekir.

  AYT’de lisede seçilmiş alana göre puan ağırlığı olan sorular çözülür. Bu sınavda bütün lise dersleri konularından sorular bulunur ve farklı konuları birleştiren ve uzmanlık ölçen sorular ağırlıktadır. AYT’den gereken puanı alan öğrenciler dört yıllık bölümlere yerleştirilirler.

  AYT iyi üniversitelerde istedikleri bölümleri okumak isteyenler için muhakkak doğru şekilde çalışılması gereken çok önemli bir sınavdır. AYT’de TYT’ye ek olarak sözel kısımlarda felsefe, psikoloji ve sosyoloji gibi alanlar eklenir. Daha fazla konu içeren AYT sınavına TYT barajını geçtikten sonra öğrencilerin iki yıl boyunca girmeye hakkı bulunacaktır.

  AYT’ye hazırlanmak için öğrenciler muhakkak modern ve etkili çalışma yöntemlerini benimsemeliler. Bunun için de en doğru yardımı kaynak kitaplardan alacaklardır. Özellikle de dershaneye gitmeyen ve okuldaki dersleri yetersiz bulan kimseler için konu anlatımlı kitaplar büyük bir kurtarıcı olacaktır.

  Ders çalışmanın ilk adımı her zaman konuya çalışmak olmalıdır. Konu bilinmeden soru çözülmesi neredeyse imkansızdır. Okulda ya da dershanede anlatılmış olsa dahi öğrenciler çalışmaya oturduklarında ilk olarak konu anlatımlı bir kitaptan konuyu tekrar okumalı, gereken önemli yerleri not etmeli ve çözümlü soru örneklerini dikkatle incelemelidir. Ancak sonrasında soru çözümüne başlanmalı, zorlanılan soru varsa not edilmeli ve soru hakkındaki kısımlar tekrar incelenmelidir.

  Konu anlatımlı kitapların da kendi içlerinde farklı türleri bulunmaktadır. Kimi konu anlatımlı kitaplar dersleri daha derinlemesine ve uzun olarak anlatırken bazıları maddeler halinde ve gereksiz detayları atlayarak özet halinde konuyu vermeyi tercih eder. Bunlar içinden birkaç tane farklı türlerden edinmek öğrencilerin AYT’ye hazırlanma sürecinde farklı seviyelerinde faydalı olacaktır. AYT konu anlatımlı kitapların en iyi ve kaliteli örneklerini sitemizden sipariş verebilirsiniz.

  HIZLI TESLİMAT
  HIZLI TESLİMAT

  75,00 ₺ ve Üzeri alışverişlerde kargo bedava

  3D SECURE ÖDEME
  3D SECURE ÖDEME

  Güvenilir ve kolay ödeme

  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

  256Bit SSL Sertifikası