49.90 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz !

Arama
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  SADIK UYGUN YAYINLARI

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  8. Sınıf LGS Matematik Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları

  9789756019948
  |8. Sınıf Matematik Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları |1- Konu Testi; Bilginin en temel hali ilk sütunda spotlarla verilmiştir. Konu testlerinin altında konuyla ilgili spotun numarası ve sorunun kazanımları verilmiştir. Öğrenci soruyu çözemezse hemen |yandan spot bilgiyi okuyup çözebilir. |2- Yorumlu Sınav Sorusu; Sınav kaygısını azaltmak için o konuyla ilgili çıkmış sınav soruları çözümleriyle verilmiştir. Çözümler arasında yeri geldikçe ‘Uzman Yorumlarına’ yer verilmiştir. Yanlarda |soruyla ilgili taktikleri vardır. Bu taktiklerde verilen bilgileri öğrenci adı gibi bilmek zorundadır. |3- Beklenen Sınav Soruları; Çıkan sınav soruları irdelenerek çıkması muhtemel sorular hazırlanmıştır. |4- Kare kod; Her testin altındaki cevap anahtarında kare kod uygulaması verilmiştir. Bu uygulama ile yalnızca cevap anahtarına ulaşılır. Videolu anlatım yoktur. Talep olması halinde ilerleyen |zamanlarda eklenebilir. |5- Z-Kitap; her sayfa Z-kitap formatında hazırlanmıştır. Böylece sayfa akıllı tahtada rahatlıkla kullanılabilir. İşlenen ders kaydedilip diğer derste kalınan yerden devam edilebilir. |6-Ünite Değerlendirme Testleri; Ünite sonunda üniteyle ilgili testler verilmiştir.
  68,00 ₺ 57,80 ₺

  8. Sınıf LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları

  9789756019955
  |8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları |1- Konu Testi; Bilginin en temel hali ilk sütunda spotlarla verilmiştir. Konu testlerinin altında konuyla ilgili spotun numarası ve sorunun kazanımları verilmiştir. Öğrenci soruyu çözemezse hemen |yandan spot bilgiyi okuyup çözebilir. |2- Yorumlu Sınav Sorusu; Sınav kaygısını azaltmak için o konuyla ilgili çıkmış sınav soruları çözümleriyle verilmiştir. Çözümler arasında yeri geldikçe ‘Uzman Yorumlarına’ yer verilmiştir. Yanlarda |soruyla ilgili taktikleri vardır. Bu taktiklerde verilen bilgileri öğrenci adı gibi bilmek zorundadır. |3- Beklenen Sınav Soruları; Çıkan sınav soruları irdelenerek çıkması muhtemel sorular hazırlanmıştır. |4- Kare kod; Her testin altındaki cevap anahtarında kare kod uygulaması verilmiştir. Bu uygulama ile yalnızca cevap anahtarına ulaşılır. Videolu anlatım yoktur. Talep olması halinde ilerleyen |zamanlarda eklenebilir. |5- Z-Kitap; her sayfa Z-kitap formatında hazırlanmıştır. Böylece sayfa akıllı tahta rahatlıkla kullanılabilir. İşlenen ders kaydedilip diğer derste kalınan yerden devam edilebilir. |6-Ünite Değerlendirme Testleri; Ünite sonunda üniteyle ilgili testler verilmiştir. |İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası 8. Sınıf |5, 6 ve 7. sınıf kitaplarında etkinlik sayfalarına da yer verilmiştir.
  52,00 ₺ 44,20 ₺

  8. Sınıf LGS Türkçe Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları

  9789756019962
  |8. Sınıf Türkçe Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları |Kitaplar kare formatta olup her sayfa 3 sütun halindedir. |Kitaplar 6 başlıkta tanımlanabilir. |1- Konu Testi; Bilginin en temel hali ilk sütunda spotlarla verilmiştir. Konu testlerinin altında konuyla ilgili spotun numarası ve sorunun kazanımları verilmiştir. Öğrenci soruyu çözemezse hemen |yandan spot bilgiyi okuyup çözebilir. |2- Yorumlu Sınav Sorusu; Sınav kaygısını azaltmak için o konuyla ilgili çıkmış sınav soruları çözümleriyle verilmiştir. Çözümler arasında yeri geldikçe ‘Uzman Yorumlarına’ yer verilmiştir. Yanlarda |soruyla ilgili taktikleri vardır. Bu taktiklerde verilen bilgileri öğrenci adı gibi bilmek zorundadır. |3- Beklenen Sınav Soruları; Çıkan sınav soruları irdelenerek çıkması muhtemel sorular hazırlanmıştır. |4- Kare kod; Her testin altındaki cevap anahtarında kare kod uygulaması verilmiştir. Bu uygulama ile yalnızca cevap anahtarına ulaşılır. Videolu anlatım yoktur. Talep olması halinde ilerleyen |zamanlarda eklenebilir. |5- Z-Kitap; her sayfa Z-kitap formatında hazırlanmıştır. Böylece sayfa akıllı tahtada rahatlıkla kullanılabilir. İşlenen ders kaydedilip diğer derste kalınan yerden devam edilebilir. |6-Ünite Değerlendirme Testleri; Ünite sonunda üniteyle ilgili testler verilmiştir.
  52,00 ₺ 44,20 ₺

  8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Spotlu Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları

  9786059390408
  |8. Sınıf Fen Bilimleri Spotlu Soru Bankası Sadık Uygun Yayınları
  52,00 ₺ 44,20 ₺

  Sadık Uygun Yayınları

  Eğitim yayıncılığı ülkemizde önü açık ve oldukça karlı bir sektör haline gelmiştir. Sürekli değişen sınav ve eğitim sistemleri, müfredat düzenleri yayınevlerinin aynı sıklıkta yeni kitapların üretimine devam etmesine neden olmuştur. Bu alandaki bereket pek çok girişimcinin dikkatini çekmiş, konu ile fazla ilgisi ya da tutkusu olmayan pek çok insan bu sektöre adımını atmıştır. 

  Eğitim yayıncılığı sektörüne adım atan ve şansını deneyen pek çok kurum özellikle de geniş ürün yelpazesi ile her kitleye hitap etmeye çalışmıştır. Birbirlerinin birer kopyası haline gelen pek çok farklı yayınevi içinde binlerce soru bulunan, ilkokuldan üniversite sınavlarına hazırlık kitaplarına kadar her seviye ve amaç için uygun kitapların basımını sağlamışlardır.

  Bir kitapçıya gittiğiniz zaman göreceğiniz yüzlerce ek kaynak kitap bu alanda alışveriş yaparken aslında hiç zorluk çekmeyeceğiniz fikrini verse de kitapların içeriklerine baktığınız zaman bunun aslında tam aksi olduğunu görebilirsiniz. Son zamanlarda kurulmuş ve sadece ticari amaçlara sahip olan yayınevleri birbirinin aynısı tarzında sorularla dolu soru bankaları, anlatım konusunda hiçbir şekilde yenilikçi tavır takınmayan ve öğrenim biçimlerinden haberdar olmayan konu anlatımlı kitaplar ve seviyeyi hiç de gerçekçi bir şekilde belirlemenize izin vermeyen deneme sınavları ile dolu bu bölümde öğrencilerin kendilerine ya da ebeveynlerin çocuklarına kaliteli, nitelikli ve yenilikçi kaynak kitaplar bulmaları samanlıkta iğne aramaya eşdeğer bir eyleme dönüşmüştür.

  Nitelikli bir ders kitabı öğrencilerin ve eğitmenlerin yararı düşünülerek yazılmış olmalıdır. Gençler ve çocuklar milyonlarca kişinin de katılım göstereceği ve öncesinde yıllar sürecek bir çalışma gerektiren LGS ve YKS gibi sınavlara girmek için kullanacakları kaynak kitaplarda olabilecek en iyi desteği beklemektedirler. Burada kitaplarda beklenen belirli özellikler vardır. Örneğin konu anlatımlı kitaplarda konu anlatımı gereksiz detaylar içinde boğulmamış olmalı ama aynı zamanda da gerekli ve önemli kısımların hepsi anlatılmış olmalıdır. Sade, yalın ve anlaşılabilir bir dil tercih edilmelidir. Her branşın konu anlatımı farklıdır. Kimi derslerde anlatımlar görsellerle desteklenmeli, kimileri maddeler halinde sıralanmalıdır. Aynı şekilde farklı seviyeler farklı anlatım tarzları gerektirir. İlkokul öğrencileri için daha renkli, esprili ve eğlenceli bir anlatım daha çekici olabilecekken lise öğrencilerine bu anlatım çocuksu ve itici gelebilir, beklenen etkisini tam tersini yaratabilir.

  Aynı şekilde soru bankaları da özen ve titizlikle yazılmış olmalıdır. İçinde yüzlerce soru barındıran her kitap öğrencilerin yararına değildir. Birbirlerine benzeyen tarzda soruların çözülmesi öğrencinin gelişimi açısından pek de fayda sağlamayacaktır. Yüz tane aynı tarzda sorudansa on adet farklı tarzda soru çözmenin çok daha verimli olduğunu sıklıkla tekrar eden eğitmenler bu nedenle de soru bankası ve konu anlatımlı kitap gibi kaynak kitapların seçiminde doğru yayınevlerini tespit etmenin önemini vurguluyorlar.

  Yukarıda bahsettiğimiz yanlış tipte yayınlar öğrencilerin değerli vakitlerini harcamaktan daha büyük zararlar da verebilirler. Kimi baskı hataları tek bir rakamda dahi yapılmış olsa öğrencilerin aynı soruyla saatlerce uğraşmalarına ya da konuyu yanlış öğrenmelerine neden olabilir. Sadece kolay sorulardan oluşmuş bir soru bankası öğrencinin gelişimini engelleyecek, farklı soru tarzlarından haberdar olmasını önleyecektir.

  Doğru bir şekilde hazırlanan ve ÖSYM’nin tarzına yakın olmayan deneme sınavları yine öğrencilerin eksik oldukları alanları görmelerine izin vermeyecek ve seviyelerini doğru bir şekilde ölçememelerine neden olacaktır. Bunların hepsi de uzun vadede ciddi sonuçlar doğurabilecek sorunlardır.

  Sadık Uygun Yayınları ülkemizdeki eğitim yayıncılığı sektöründeki kurumlar arasında doğru nedenle kurulmuş olanlardandır. 1997 yılında eğitimci olan Sadık Uygun tarafından kurulan bu yayınevi bir aile şirketidir. Hayatı boyunca sınıf öğretmenliği, branş ve rehber öğretmenliği ve müfettişlik yapmış olan Sadık Uygun sadece öğrencilerin değil öğretmenlerin de ihtiyaçlarını yakından bildiği için buna göre dizayn edilmiş yayınlara imza atmıştır. Öğretmen eksenli ve öğrenci merkezli olma iddiasındaki bu yayınevi öğrencilerin başarısının öğretmene bağlı olduğunu bildiği için öğretmenlerin de hayatlarını kolaylaştıracak, öğrencilere evde kendi başlarına öğrenme metotlarını uygulatacak kitaplarla yayıncılık sektöründe bir devrim yaratmıştır.

  Yayıncılığa farklı bir sistem getiren Sadık Uygun Yayınları öğrenci kazanımı odaklı şekilde çalışır. İlkokul, ortaokul, lise, LGS ve YKS’ye hazırlık kitaplarının yanında zeka geliştirici okul öncesi setleri de bu yayınevi imzasıyla bulabilirsiniz.

  Filtreler Close
  Min: 44,00 ₺ Max: 58,00 ₺
  ₺44 ₺58
  Satıcılar
  HIZLI TESLİMAT
  HIZLI TESLİMAT

  49,90 TL Üzeri alışverişlerde kargo bedava

  KAPIDA ÖDEME
  KAPIDA ÖDEME

  Kapıda nakit veya kredi kartı ile kolay ödeme

  3D SECURE ÖDEME
  3D SECURE ÖDEME

  Güvenilir ve kolay ödeme

  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

  256Bit SSL Sertifikası

  Close