75 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz !

Arama
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  TYT Konu Anlatım

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  12. Sınıf Matematik KET Serisi Defter ve Kitap Muba Yayınları

  9789756526262
  MEB öğretim programı ve kazanımlarına uygun okula yardımcı sınavlara hazırlık Defter ve Kitap |Kazanım Sıralı Ders Ders |Beceri temelli sorular
  92,00 ₺ 78,20 ₺

  Üniversiteye Hazırlık Geometri Üçgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786052273500
  |Üniversiteye Hazırlık Geometri Üçgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları
  29,00 ₺ 24,65 ₺

  Üniversiteye Hazırlık Geometri Çokgenler ve Dörtgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786052273579
  |Üniversiteye Hazırlık Geometri Çokgenler ve Dörtgenler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları
  34,00 ₺ 28,90 ₺

  YKS Antremanlarla Matematik 1 Konu Anlatım Antreman Yayınları

  9786058821002
  4 kitaptan oluşan serinin 1. Kitabı Antremanlarla Matematik 1; İşlem hatası çok olanlar. İşlem hızını artırmak isteyenler ve matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...|1. Kitap anahtar niteliğinde bir kitaptır.|Toplama çıkarmadan başlıyor, adım adım ve hep üzerine yeni şeyler ekleyerek matematik için gerekli temel bilgileri ve alt yapıyı oluşturuyor.
  68,00 ₺ 46,80 ₺

  YKS Antremanlarla Matematik 2 Konu Anlatım Antreman Yayınları

  9786058821019
  4 kitaptan oluşan serinin 2. Kitabı Antremanlarla Matematik 2; Problemlerde sıkıntısı olanlar. Soru çözerken nereden başlayacağını bilmeyenler. Konuları anlamakta güçlük çekenler için...|ANTRENMANLARLA MATEMATİK setinin ikinci kitabıyla ise kesinlikle matematiği daha da sevecek ve matematikten keyif alacaksınız. |Daha önce anlamadığınız pek çok şeyi belki de ilk defa bu kadar kolay anlayacaksınız.
  68,00 ₺ 46,80 ₺

  TYT Antremanlarla Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası Antreman Yayınları

  9786056504891
  Antrenmanlarla Matematik Birinci ve İkinci kitabın konularını kapsayan bu soru bankası, bu iki kitaba takviye olarak yazıldı.|Üniversiteye Hazırlık, KPSS,DGS ve benzeri sınavlara hazırlananlar: |Eğer matematiği kendi başınıza halletmeye çalışıyorsanız, Dersane ya da özel ders imkanınız yoksa, artık öğretmenlerinize soru sormaya çekiniyorsanız bu kitap sizler için yazıldı...
  60,00 ₺ 44,90 ₺

  12 . Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Karekök Yayınları

  9786052247952
  Matematik Konu Anlatımlı |Karekök Yayınları |12 . Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Karekök Yayınları
  75,00 ₺ 62,90 ₺

  TYT-AYT Matematik Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları

  9786057564412
  |TYT-AYT Matematik Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları |Tamamı video çözümlü
  25,00 ₺ 21,25 ₺

  TYT Konu Anlatımlı Kitaplar

  Öğrenciliğin ve eğitim hayatının ne kadar zor olduğunu genelde onunla işimiz bittikten kısa bir süre sonra unuturuz. Oysa ki içindeyken bitmek bitmeyecekmiş gibi gelen ve çocukluğumuzun ve gençliğimizin büyük bir kısmını harcadığımız bu sürecin ne kadar zor olduğunu herkesten daha iyi farkederiz. Üstelik ülkenin nüfusu arttıkça ve ilerleyen yıllarda iyi bir iş bulmak için gereken eğitimin kalitesi yükseldikçe bu süreç daha da zor ve stres verici bir hale gelmektedir. Eğitim hayatı özellikle de lise yıllarında, sonlarına doğru en zor zamanları yaşatmaktadır. Yüksek öğrenim sınavları yaklaştıkça çalışmalar daha yoğun tempolu ve zorlu bir hale gelir, öğrenciler yorucu bir çalışma sürecinin içine girerler.

  Yüksek öğrenim ileride meslek sahibi olmak isteyen herkes için günümüz dünyasında bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu yüzden de ister iki yıllık ister dört yıllık olsun gençler muhakkak lise bittikten sonra bir yükseköğretim kurumuna yerleşerek yapmak istedikleri meslek hakkında eğitim almalılar, bu sırada da sosyal aktivitelerde ve ders dışı hobilerde kendilerini ve dünyayı tanımaya çalışmalılardır. Yüksek öğrenimin öğrencilere sağlayacağı bu fırsatlar herkesin arzuladığı bir ödül olduğu için onu kazanmaya çalışmak da herkesin katıldığı ve uzun süre öncesinden çalışmaya başladığı yorucu bir yarış olacaktır. İşte bu nedenle gençler YKS’yi ciddiye almalı ve en erken olabilecek şekilde hummalı bir çalışmaya başlamalılardır.

  YKS yani yüksek öğrenime kurumlarına giriş sınavları ülkemizdeki son ayarlanan sınav sistemine ve müfredata göre iki ayrı oturumdan meydana gelir. Bunlardan ilki TYT ikincisi de AYT’dir. TYT temel yetenek sınavı anlamına gelir ve bu sınavda öğrencilerin derslerin temel bilgilerini analayıp anlamadıkları ve öğrenmelerinin ne kadar kalıcı oldukları ölçülür. TYT’de sorulan sorular öğrencilerin sadece birikimlerini değil bunun yanında da odaklanma becerileri, ayrıntıları görebilme yetenekleri ve bağıntı kurma güçleri de tartılacaktır. TYT’de ağırlıklı olarak dokuzuncu ve onuncu sınıf derslerinin konularından sorular çıkar. Bunlar arasında Türkçe ve dil bilgisi, sosyal bilimler yani tarih, felsefe ve din kültürü, fen bilimleri (fizik, kimya ve biyoloji) ve temel matematik bilgileri bulunur. Öğrencilerin sadece bu alanlarda bilgili olması değil aynı zamanda da hızlı bir şekilde soru çözebilmesi ve sınav esnasında sakin kalabilmesi de gereklidir.

  TYT’den başarılı sonuç alan öğrenciler diledikleri yolu izleyebilirler. İsterlerse iki yıllık bir bölüme yerleşmek isteyebilirler. Ya da üzerine AYT’ye de girerek dört yıllık bir bölüm seçimi de yapabilirler. İsterlerse bir süre boyunca AYT’ye girme hakları saklı kalacaktır.

  TYT’ye hazırlanmak gençlerin kendilerini tamamen adayarak çalışmalarını gerektiren bir süreç olacaktır fakat bu demek değildir ki gençler en güzel yıllarını sabah akşam sadece çalışarak geçirmeliler. Eğitim alanında uzman olan kimseler asıl verimli çalışmanın çok değil disiplinli ve düzenli yapılan bir yandan da sosyal aktiviteler ve hobiler ile moral destek gören bir eylem olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden de öğrenciler kendilerine bu düzeni ve disiplini sağlayacak, vakitlerinin tamamını harcamayacak doğru yardımcı kitapları seçmelilerdir. Doğru kitap seçimi doğru çalışma tarzı için en iyi başlangıç olacaktır.

  Verimli bir çalışma için seviyesi ne olursa olsun öğrenci mutlaka konuyu öğrenmelidir. Ne kadar iyi bildiğini düşünüyorsa düşünsün konu tekrarı derslerin pekişmesi, kalıcı bir hale gelmesi ve unutulmaması için çok önemlidir ve tekrarları da muhakkak yapılmalıdır. Konu derinlemesi öğrenilmeden üzerine çözülen sorular çok vakit alacak, çoğunlukla da yanlış cevaplar verilmiş olacaktır. Bu yüzden de konunun öğrenildiğinden emin olmak mühimdir.

  Konu tekrarı yapmak, ezberlemeden öğrenmek için en gerekli materyal konu anlatımlı kitaplardır. TYT’ye hazırlık için TYT konularının anlatıldığı ve örnek çözümlü sorularla pekiştirildiği kitaplar her öğrencinin kitaplığında bulunmalıdır. Öğrenciler ilk zamanlarda konuları bütün ayrıntılarıyla anlatan ve sıfırdan öğreten kitaplardan yana tercihlerini yapmalılardır. Zaman ilerledikçe ve öğrenci konuda daha bilgili bir hale geldikçe kısa ve basit özetler, maddelere ayrılmış ders anlatımları, dosya, ve fasikül formundaki konu anlatımlı materyaller yeterli olacaktır.

  Bu kitaplarla yapılan çalışmalar sadece TYT’de değil AYT ve hatta devamında üniversite yıllarında da kullanılacak bilgilerin kalıcı olmasına ve unutulmamasına yardım edecektir.

  HIZLI TESLİMAT
  HIZLI TESLİMAT

  75,00 ₺ ve Üzeri alışverişlerde kargo bedava

  3D SECURE ÖDEME
  3D SECURE ÖDEME

  Güvenilir ve kolay ödeme

  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

  256Bit SSL Sertifikası