75 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz !

Arama
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  Universal ELT

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına

  8. Sınıf LGS 1. Dönem The Chase 8 Practice Book Ünite 1-5 Universal ELT

  9786257074094
  The Chase 8 Practice Book 1.Dönem Tekrarı Ünite 1-5
  22,00 ₺ 15,90 ₺

  Universal ELT

  Eğitim hayatı gençleri sadece liseye giriş ya da yüksek öğretime giriş sınavlarına, bir kariyer ve meslek edinmeye hazırlamakla yükümlü değildir. Doğru bir eğitim her insanı bir dünya vatandaşına çevirebilmelidir. Dünya vatandaşı olmak demek kendi ülkesine ve insanına en iyi şekilde hizmet eden ama aynı zamanda da geri kalan dünyaya olabildiğince açık, farklı kültürleri ve insanları öğrenmeye ve anlamaya hazır kimseler demektir. Dünya vatandaşı olabilmiş insanlar hangi topraklarda yaşarlarsa yaşasınlar adapte olmakta zorluk çekmezler, her zaman insanlığa hizmet ederler. Ayrıca hiçbir zaman bilgiye aç ve öğrenmeye hazır şevkli ruhlarını kaybetmezler. Eğitimin her aşaması çocuklara ve gençlere bu tip alışkanlıklar kazandırma amacı taşımalıdır.

  Dünya vatandaşı olmanın ilk gereklilikleriden biri de ortak bir anlaşma diline sahip olmaktır. Burada dilden kasıt gerçek konuşma dilidir. Yabancı dil öğrenmek sadece bir dil konuşmak değil o dili konuşanların kültürünü öğrenmek, dünyanın çok büyük bir kısmına olan kapıları açmak demektir. Özellikle de dünyada en yaygın konuşulan ve gayri resmi orta dil kabul edilmiş olan İngilizce’yi öğrenmemek artık düşünülemez. İngilizce iş aramada bir zorunluluk değil aynı zamanda dijital dünyanın en yaygın kullanılan dilidir. Öğrenmeye ve yeni insanlarla tanışmaya açık olan herkesin ileri seviye İngilizce konuşması, dinleyerek anlaması ve yazabiliyor olması gerekir. Özellikle de artık yetişkinlikte kusursuzun altı bir İngilizce yetersizlik anlamına da gelebilir. Akademik kariyerler başta olmak üzere her türlü meslek alanında İngilizce artık zorunludur

  Günümüzde tek başına İngilizce yeterli bile değildir. Pek çok iş yeri iş alımlarında birden fazla yabancı dil bilen insanları tercih ediyor. Lise sonuna kadar olan yabancı dil dersleri bazen sadece İngilizce’den oluşabiliyor, bu yüzden de sonrasında, yüksek öğrenim okullarında ikinci bir yabancı dil öğrenmeye başlamak kişileri içlerinde bulundukları yarışta öne geçirebilir.

  Yabancı dil öğrenimi kolay bir süreç değildir. Başlangıcı eğlenceli olabilecekken devam edildikçe stresli ve sancılı bir işleme dönebilir. Özellikle de zaman kısıtlaması varsa ve organik bir şekilde öğrenime fırsat yoksa çok daha zorlu olabilir. Bu nedenle de yabancı dil öğreniminde kullanılan kaynaklar çok önemlidir. Yabancı dil öğrenimi konusunda eğitmenler ve bilim insanları tarafından sıklıkla yapılan araştırmalar ile her gün yeni bulgular ortaya konmaktadır. Eski moda yöntemlere göre oturup kelime ve cümle yapısı ezberleyerek öğrenilen yabancı dillerin artık çok daha verimli ve derinlemesine bir öğrenme sağlayan metotlarla kısa süre içinde konuşulabildiği görülmüştür. Bu metodları takip eden yayınlar ile birlikte öğrenme sürecine giren insanların daha az emek harcayarak kolay unutulmayan bir şekilde dil öğrendikleri gözlemlenmiştir.

  Universal ELT uzun yıllardır Türkiye’deki en iyi dil öğrenme yardımcı kaynaklarının çıkış yeri olmuştur. 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Universal ELT İngilizce ile birlikte Almanca, İspanyolca ve Fransızca eğitimi için gerekli materyallerin yazımı ve basımı konusunda öncü olmuştur. Ezberci eğitime tamamen karşı çıkan Universal ELT dilin çeşitli kalıplarını öğrencilere ezberletmek yerine kökenlerini ve ritmini eğlenceli ve verimli alıştırmalar ile keyifli bir şekilde öğreten yayınlara imza atmıştır. Universal ELT’den çıkan kitaplar her yaş ve seviye için farklı şekilde yazılmış ve tasarlanmıştır. Her yaşın öğrenme şekli farklı olacağı için yayınlarında da farklı seviyelere özel yöntemler kullanılmıştır.

  Universal ELT kitaplarında ne seviyede olurlarsa olsunlar öğrenciler için açıklayıcı ve net anlatımların yanında öğrenilen bilgilerin en kalıcı şekilde akılda kalmasını sağlayan ve eğlenceli alıştırmalar, dili ezberletmeyen ve yaratıcı bir şekilde konuşma ve yazma yeteneklerini geliştiren sorular bulunur. Dinleme, yazma, okuma ve anlama, kelime bilgisi gibi dil öğrenmenin farklı alanlarına özel ayrılmış bölümler Universal ELT yayınlarında özellikle de dikkat edilen bir tasarım özelliğidir. Dilin farklı alanları için farklı öğrenim yöntemleri gerekir, dinleme ve yazma aynı şekilde öğrenilemez. Buna ise ancak Universal ELT gibi alanında uzman ve tecrübe sahibi yayınevleri dikkat edebilir.

  Uzman kadrosu ve eğitime olan tutkuları sayesinde Universal ELT yabancı dil öğreniminde yüzlerce özel okula ve devlet okullarına kitap temini yapmıştır. Dil öğrenme kitaplarının yanında klasikler ve modern yapıtlardan oluşan uygun fiyatlı okuma kitabı seçkisi de eğitimcilerin en çok tercih ettikleri kitaplar arasında yer alır.

  HIZLI TESLİMAT
  HIZLI TESLİMAT

  75,00 ₺ ve Üzeri alışverişlerde kargo bedava

  3D SECURE ÖDEME
  3D SECURE ÖDEME

  Güvenilir ve kolay ödeme

  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

  256Bit SSL Sertifikası